Gps: 55.419165,9.065263
Bed and Breakfast - overnatning i Danmark og nordtyskland
Jens Henning Sørensen, Københoved Skovvej 5, 6630 Rødding
Københoved Skov - privat overnatning. Københoved Skov er et privat overnatningssted tæt på krydset mellem Kongeåen og Hærvejen.
Her kan du overnatte i moderne indrettede ferielejligheder i naturskønne omgivelser eller i shelters og telt. - Tæt på Kongeåens fiskemuligheder, badesøen i baghaven og kulturhistoriske seværdigheder i lokalområdet. Uanset om du vil nyde aftensolen over de skovomkransede marker eller du er i bekneb for en seng at sove i - så skal du være velkommen her hos os.
Her er stjernehimmel, fred og ro, frisk luft og badesø. Hos os kan du finde hvile efter en lang dag på Hærvejen eller en af de andre ruter i det kulturhistoriske spændende område omkring Københoved. Vi har, i kanten af Københoved Skov, tre ferielejligheder og shelters der kan lejes på dags- eller ugebasis.
Gps: 55.419165,9.065263